TSL - Prawo | BLOG

Ochrona prawna Twojej firmy

Prowadzenie firmy w branży transportowej jest czasochłonne i bardzo wymagające. Każdego dnia stawiasz czoła wielu wyzwaniom, które realnie przekładają się na rozwój firmy oraz jej wyniki finansowe.

Niewątpliwie problemem jest nadążanie za ciągle zmieniającymi się przepisami prawnymi. Do tego dochodzą komplikacje z kontrahentami, którzy nie regulują płatności w wyznaczonym terminie.

Jako przedsiębiorca musisz zadbać o aspekty prawne swojej firmy. Błędy w umowach czy dokumentach przewozowych mogą prowadzić do strat finansowych oraz konsekwencji prawno-skarbowych.

Wertowanie przepisów o transporcie i podatkach nie jest najbardziej porywającym zajęciem. Zabiera mnóstwo czasu, energii oraz wymaga wiedzy w zakresie prawa, aby zrozumieć wszystkie przepisy.

Aby zdjąć z Ciebie część obowiązków chcemy zapewnić Ci kompleksową obsługę prawną firmy. Zajmiemy się analizowaniem i przygotowywaniem umów, pomożemy w negocjacjach, a w razie potrzeby odzyskamy należny podatek VAT z zagranicy.

Ale ja sobie do tej pory ze wszystkim radziłem sobie samodzielnie!

Pomyśl jak wiele czasu i nerwów mógłbyś zaoszczędzić. Nie musiałbyś samodzielnie sporządzać umów, jak również sprawdzać niezrozumiałych zapisów prawnych w dokumentach. Zamiast tego, zająłbyś się tym co umiesz najlepiej, czyli zarządzaniem firmą i zwiększaniem jej zysków.

Branie sobie zbyt wielu obowiązków na głowę często prowadzi do podejmowania niezbyt przemyślanych decyzji biznesowych. Istnieje bardzo duże ryzyko, że podpiszesz niekorzystną umowę, która narazi Cię na wysokie straty finansowe, czy niemałe kary umowne.

Co zrobisz w razie awaryjnej sytuacji? Kiedy któryś z Twoich kierowców będzie miał wypadek drogowy, problem z rozładunkiem towaru lub zostanie zatrzymany przez celników na granicy?

Czy będziesz wertował strony internetowe, kodeksy lub pytał o porady na grupach dyskusyjnych w sieci? Nerwy będą tak duże, iż nie będziesz w stanie podejmować racjonalnych decyzji. Może to poskutkować tylko pogorszeniem sytuacji.

Współpracując z nami wystarczy jeden telefon do kancelarii. Od razu zajmiemy się Twoją sprawą i podejmiemy odpowiednie kroki celem rozwiązania problemu. Dodatkowo w razie jakichkolwiek wątpliwości możesz do nas napisać lub zadzwonić i dopytać o szczegóły prawne.

Dlaczego warto zainwestować w pełną obsługę prawną firmy?

Zyskasz więcej czasu – nie będziesz musiał już samodzielnie tracić czasu na sprawdzanie każdego zapisu umowy, czy pisma urzędowego, które zostało Ci dostarczone. Są one najczęściej pisane bardzo trudnym, prawniczym językiem. Stracisz więc sporo czasu i nerwów zanim uda się cokolwiek zrozumieć.

Bezpieczeństwo firmy – doświadczony adwokat na bieżąco będzie analizował podpisywane przez Ciebie umowy i dokumenty. Dzięki temu będzie możliwe wykrycie zapisów, które mogłyby działać na niekorzyść Twojej firmy. Dodatkowo konsultujemy słuszność podejmowanych decyzji biznesowych, aby były jak najlepsze dla firmy.

Pomoc o każdej porze – firma transportowa to bardzo dynamiczne środowisko, gdzie ciągle coś się dzieje. Jeśli tylko wystąpią problemy natury prawnej, to bez problemów możesz się z nami skontaktować o każdej porze. Jak najszybciej podejmiemy odpowiednie działania i postaramy się zażegnać problem.

Konsultacje online – jeśli nie możesz przyjechać do nas osobiście ze względu na dużą odległość, to istnieje możliwość konsultacji przez internet. Szybko znajdziesz rozwiązanie swoich problemów nie ruszając się sprzed firmowego komputera.

Będziesz wiedział jak postępować w wyjątkowych sytuacjach – wraz z kancelarią opracujesz procedury postępowania w nagłych sytuacjach, takich jak np. wypadek drogowy kierowcy. Zawsze będziesz wiedział co robić w awaryjnych sytuacjach i zapomnisz o stresie.

Twój osobisty prawnik – przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu gwarantujemy pełną pomoc prawną w nagłych przypadkach. W razie wypadku drogowego, problemów z celnikami, czy płynnością finansową firmy jesteśmy do Twojej dyspozycji. Możesz pytać o co tylko chcesz, gdyż cenimy sobie dobro naszych klientów i łatwy kontakt w każdej sytuacji.

To wszystko kosztuje, a mojej firmy na to nie stać!

Posiadamy kilka wariantów usług, które dopasowujemy do potrzeb oraz możliwości finansowych każdego klienta. Z pewnością wybierzesz coś dla siebie i zapewnisz bezpieczeństwo prawne swojej firmie pod każdym względem.

Preferujemy bardzo jasne i przejrzyste zasady rozliczania się z klientami. Nie musisz obawiać się ukrytych kosztów, które mogłyby narażać Cię na jakiekolwiek straty. Cenimy sobie współpracę na uczciwych warunkach i oferujemy Ci profesjonalną pomoc prawną w każdej sytuacji.

Skontaktuj się z nami już teraz i zapewnij sobie pomoc osobistych adwokatów! Jesteśmy dostępni dla Ciebie w każdej sytuacji przez 24 godziny na dobę.

Oczywiście możesz nadal ignorować potrzebę konsultowania z prawnikiem umów czy decyzji biznesowych. Jednak kiedy podpiszesz niekorzystne dokumenty lub podejmiesz złe decyzje, to wtedy straty finansowe będą wielokrotnie wyższe niż koszty opieki prawnej.

 

Kontakt

Sprawdź gdzie się znajdujemy i skontaktuj się z nami

Kancelaria Adwokacka
Adwokat Magdalena Brzeziecka

e-mail:

telefon: 503 115 209

nr konta : ING Bank Śląski
83 1050 1735 1000 0091 4236 6856

Kancelaria Adwokacka
Adwokat Piotr Brzeziecki

e-mail:

telefon: 601 797 923

nr konta : PKO BP SA
48 1020 2762 0000 1702 0105 2794

Adres kancelarii :

ul. Nowa 18,  

62-700 Turek