TSL - Prawo | BLOG

Weryfikacja przedsiębiorcy zagranicznego

 

Wielokrotnie jestem pytana przez swoich Klientów, co zrobić aby sprawdzić potencjalnego klienta zagranicznego. Moi Klienci często zastanawiają się, czy firma nie jest fikcyjna? Czy istnieje duże ryzyko, że klient nie zapłaci za wykonaną usługę? Co zrobić żeby SZYBKO sprawdzić wiarygodność przedsiębiorcy?

Wszyscy moi Klienci cenią sobie CZAS….

Chcą mieć narzędzie, które pozwoli samemu, „od ręki” sprawdzić, czy za nazwą firmy, którą otrzymują kryje się oszust czy godny zaufania przedsiębiorca.

 

 Niestety nie można zagwarantować 100% weryfikacji, która z całą pewnością uchroni przed nierzetelnymi przedsiębiorcami ale można zmniejszyć ryzyko utraty sporej sumy pieniędzy….

Istnieją dwa europejskie systemy, dzięki którym możemy uzyskać informację o przedsiębiorcach natychmiast i bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

W pierwszej kolejności powinniśmy dokonać weryfikacji pozytywnej za pośrednictwem systemu VIES (znajdziemy tutaj również informację o przedsiębiorcach polskich)

 

W celu skorzystania z systemu VIES, naciśnij TUTAJ.

Dodatkowo, warto poświęcić dosłownie kilka minut w celu dokonania weryfikacji przedsiębiorcy za pośrednictwem połączonych rejestrów upadłości. Pojawienie się danych potencjalnego Klienta w rejestrze, oznacza że złożył wniosek o upadłość w swoim kraju.

 

Nie musisz marnować swojego cennego czasu na szukanie rejestru, po prostu naciśnij TUTAJ!

 

Poza powyższą nieskomplikowaną procedurą weryfikującą potencjalnego Klienta zagranicznego, zawsze (także przy weryfikacji przedsiębiorcy polskiego) warto:

  • sprawdzić czy przedsiębiorca jest zarejestrowany na giełdach   transportowych, jakie ma opinie, czy ma zadłużenia;
  • sprawdzić czy przedsiębiorca ma stronę internetową;
  • czy telefon podany do kontaktu jest faktycznie aktywny;
  • czy jest obiektem dyskusji na forach internetowych.

Istnieje szereg innych czynności weryfikujących przedsiębiorcę krajowego. Przed zawarciem ryzykownej umowy uchronić może nas umiejętność odczytywania informacji z Centralnej Informacji Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, informacja uzyskana z KRD lub informacja o niezaleganiu z zapłatą składek na rzecz ZUS.

 

 

 

 

Kontakt

Sprawdź gdzie się znajdujemy i skontaktuj się z nami

Kancelaria Adwokacka
Adwokat Magdalena Brzeziecka

e-mail:

telefon: 503 115 209

nr konta : ING Bank Śląski
83 1050 1735 1000 0091 4236 6856

Kancelaria Adwokacka
Adwokat Piotr Brzeziecki

e-mail:

telefon: 601 797 923

nr konta : PKO BP SA
48 1020 2762 0000 1702 0105 2794

Adres kancelarii :

ul. Nowa 18,  

62-700 Turek